Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kam kráčíš Evropo?

21. 04. 2016 18:01:20
Není den, kdy by média neiformovala o uprchlické krizi, bombových útocích muslimů, znásilnění muslimskými chlapci, islámské nesnášenlivosti vůči židům. A co na to selský rozum?

Minulý rok jsem zjistil, že to co jsem si o EU a politice západních států myslel, je mimo. Nikdy by mě nenapadlo, že Merkelová, která mimochodem před lety sama prohlásila, že multikulturalismus selhal, pozve všechny, kdo se označí za běžence před válkou, do Německa. Být běžncem před hrůzou války, na to zdá se stačí jet z východu na západ, hodit pas do koše a vyrazit. Ukrajinci to ale neprojde, tomu ne. Musíte být trochu víc z jihu. Celé to kancléřka korunovala v novoročním projevu, když Němcům sdělila, že si nesmí uzurpovat němectví pro sebe. WTF? Angela Merkelová se mně osobně jeví spíše jak nečitelný levicový diktátor.

Její pozvánka do Německa s následnými tlaky z Bruselu v podstatě rozložila jinak poklidné vztahy napříč EU a fungující společenství. Nevím proč to udělala, ale žádné jednoduché vysvětlení se nenabízí. Mají Němci stále pykat za druhou světovou válku? Je to splátka Evropy za koloniální éru? Je to touha poškodit vztahy mezi evropskými zeměmi a rozložit EU? Snaží se o neomarxistický experiment multikulturalismu a potlačení národních států? Nebo je snad Merkelová někým zaplacená? Asi vás toho ještě napadne daleko víc, ale ať je to každopádně cokoliv, není to logické, neodpovídá to její dosavadní politice a není to bezpečné. Prostě to není dobré řešení už proto, že do Evropy se nevejde celá Afrika a Arábie a ty co už nevezmeme, budou říkat proč nás už ne?! Není to dobré ani pro Evropany a ani pro muslimy. Protože jestli se nepovede integrace těchto lidí, a to myslím především záleží na muslimech samotných, tak zde máme opravdu zaděláno na ohňostroj. Celé to pozvání je rozhodnutí, které je vnuceno lidem jako povinné dobro, dál se neptej. No jo, ale co se s tím milionem stane, kdo to je a nepozvou náhodou sedm milionů příbuzných? Proč pro ně neplatí zákony? Jak se integrují? Kdo to zaplatí? Kdo se takhle blbě ptá, je rasista a xenofob. Ok, otřepaná otázka...Islám je rasa? Znám muslima bílého jako sem já sám, barvou to nebude.

Společnost se zřejmě díky mediálnímu obrazu jakoby dělí na chytré a moderní (vítači) a zaostalé a natvrdlé (nevítači). No, ani vítači a ani nevítači o Islámu nic moc nevědí. Myslím, že se v něm často pořádně nevyznají snad ani sami muslimové. Každopádně na rozdíl od nás mají víru a to je strašně silné. Mají v co věřit, evidentně si Islám mohou vyložit mnohoznačně a nebojí se smrti. A je logické, že zájmem každého tvora je rozpínat se a zabírat. To dělali i Evropané po staletí, že... Vzhledem k tomu, jak se Islám šíří světem a co vyvolává za agresi, se dá s klidem říci, že zatímco dnešní křesťané navštěvují kostelíky a občas se pomodlí, muslimové jsou opravdoví bojovníci a provádějí takovou obdobu křižáckých výprav. Ono není divu, protože nemají v podstatě konkurenci a cítí příležitost. Ze současných náboženských směrů není bojovnější náboženství. I když muslimská komunita v Evropě mlčí, je otázkou co si o tom opravdu myslí. A to nikdo neví. Nikdo ani neví, co si myslí ti lidé, kteří sem přicházejí. Jediné co vidíme je to, že majorita teroristických útoků je páchána muslimy. Říká se tomu teroristé, ale jsou to muslimové, kteří vraždí z nenávisti a pomsty ve jménu Aláha. Po útoku vždy následuje nějaký politický status, že útoky neměly nic společného s Islámem a uprchlíky, ale obávám se, že bohužel měly a jediný, kdo neví doopravdy co se muslimům honí v hlavě, jsme my Evropané.

Půlka lidí slepě obhajuje muslimy, půlka lidí je zatracuje, ale výsledek je, že my rozkládáme sami sebe, protože nevíme, co proti nám stojí a už se neumíme ani dohodnout, jak postupovat při tak základní otázce, jako je ochrana hranic a kolik lidí přijmout. Myslím si, že zde byl po staletí dobrý důvod bránit svojí zemi, svojí kulturu a své hodnoty. My už jsme na dějiny a hodnoty zapomněli, ale nejsem si jist, že na to zapomněli muslimové. Dnes, zdá se, převládá názor, že všichni lidé na světě uvažují jako my, my bohaté konzumní děti, které žijí v blahobytu a kterým nic přeci nehrozí.

Takže hurá dobro, láska a samozřejmě ten mír pro všechny bez rozdílu a bez zamyšlení, koho si vlastně zveme domů. Všichni z Afriky a z Arábie vítejte, jsme přece dobří lidé a o vše se podělíme se všemi. Vše patří všem... To, že si za krádež sekají ruce, občas si zapalují pneumatiky na krku, za nevěru kamenují manželky, to se hravě odnaučí hodinovým kurzem neosahávání a tolerance... Mimochodem, zkoušeli jste někdy zajet do Saudské Arábie s partou kamarádů a hromadně osahávat muslimky a strhávat jim nikáby a hidžáby? Potřebujete kurz, abyste pochopili, že to není ok? Zajímala by mě saudská verze toho kurzu. Hlavně to Evropane nezmiňuj. Je to rasistické. Mlč.

Multikulturalismus na papíře vypadá vznešeně, ale nejsme všichni stejní a nebudeme. A to je přeci na druhou stranu dobře. Svět je díky tomu rozmanitý. Ani Japonci, ani Číňané, ani Eskymáci. Nejsme. Nevím, kdo z vás má chuť se odstěhovat s celou rodinou do Číny a žít jako Číňan, já teda ne. Myslím si, že pokud se nezačne uvažovat hlavou, tak zde bude především obrovský problém s náboženskou nesnášenlivostí, rozpínavostí, rasismem a antisemitismem ze strany muslimů. Oni se asi nezmění jen proto, že my si to přejeme. Rozhodně mají daleko do mírumilovného budhismu. Mají úplně odlišný způsob života, který je v dnešní době velice výrazný jak zvyky, vizuální stránkou, tak i pojetím práva a státu. Proto také jejich náboženství tak polarizuje společnost. Až jich bude v Evropě dost, uvidíme jak se sem všichni vejdeme. Tedy doufám, že neuvidíme. Ono se říká podezřívat nevinného je lepší, než věřit vrahovi. Pomáhejme jim tam kde žijí, ale nenechme se překvapit jinou kulturou a její skrytou sílou. A že překvapení za poslední rok bylo ze strany muslimů víc než dost. Bum!

Autor: František Soukup | čtvrtek 21.4.2016 18:01 | karma článku: 40.31 | přečteno: 1726x

Další články blogera

František Soukup

Co je islám? Poprosme EU o důkladnou analýzu

Přístup k migraci a islámu rozděluje Evropu více, než je zdrávo. Přitom úplně základní otázky, co je tedy islám, šaría a co to pro nás znamená jsou tabu. Ať to prosím představitelé EU zanalyzují a otevřou debatu, co s tím.

26.5.2016 v 9:23 | Karma článku: 43.92 | Přečteno: 5035 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

Zvrhlý, prokletý, dekadentní ?

Čas od času padne člověku během procházky, nebo obyčejného přechodu přes cestu pohled na tělo nějakého mrtvého zvířete. Pohled na takové tělo není nijak vábný, ale téměř pokaždé si při takové podívané vzpomenu na jednoho člověka.

18.8.2017 v 23:01 | Karma článku: 7.34 | Přečteno: 417 | Diskuse

Jan Dvořák

Utáhne křehká Miroslava Němcová těžké váhy Babiše a Faltýnka?

Poslancům mandátového a imunitního výboru, jemuž předsedá obávaná Mirka Němcová, nestačí osmistránkové zdůvodnění policie k žádosti o vydání „čapařů“ Babiše a Faltýnka, a požadují od policie kompletní vyšetřovací spis.

18.8.2017 v 21:27 | Karma článku: 19.90 | Přečteno: 646 | Diskuse

Bohumír Šimek

Žijeme v divné době

Žijeme v postkomunistické době a postfaktické době. Pokusme se osvětlit, kam jsme to po Listopadu dospěli a co nás dnes tíží?

18.8.2017 v 21:02 | Karma článku: 17.28 | Přečteno: 518 | Diskuse

Luboš Zálom

EU nás vydává na milost islámským teroristům

Evropa se včera opět stala cílem islámského nepřátelství. A i tentokrát se mediální i politické elity snaží budit dojem, že i když se k útoku v Barceloně přihlásil Islámský stát, nemá terorismus s islámem nic společného.

18.8.2017 v 19:47 | Karma článku: 40.12 | Přečteno: 1343 | Diskuse

Vít Šlechta

Podvod přímé demokracie

Již Alexis de Tocqueville v 19. století odhalil, že přímá demokracie v sobě obsahuje všechny neduhy nenáviděných despocií. A tak podobna královskému tyranu, představuje přímá demokracie ten nejhrubší způsob manipulace a totality.

18.8.2017 v 16:52 | Karma článku: 19.35 | Přečteno: 683 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3380

Hudební skladatel, textař a zakladatel skupiny Nightwork. Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.