Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co je islám? Poprosme EU o důkladnou analýzu

26. 05. 2016 9:23:30
Přístup k migraci a islámu rozděluje Evropu více, než je zdrávo. Přitom úplně základní otázky, co je tedy islám, šaría a co to pro nás znamená jsou tabu. Ať to prosím představitelé EU zanalyzují a otevřou debatu, co s tím.

Může prosím EU a členské státy pro své občany provést analýzu toho, jaký je islám doopravdy? Abychom měli všichni jasno, přestali být xenofobní a netápali. Překvapujeme mě, že v dnešní době kdy máme analýzy na všechno, nebyl reálný rozbor islámu proveden ani požadován po EU. Mnoha evropským městům působí muslimské komunity nemalé potíže. Vytvářejí paralelní právní systém a uznávají šaría a přesto jsou tito lidé v EU vítáni. A kdyby nebyly problémy, byli by jistě vítáni i dále. Navíc se dozvídáme takové zprávy, že se v Británii řeší posunutí zkoušek ve školách dle ramadánu, že ve Švýcarsku některé děti nechtějí podat učitelce ruku, nebo, že se někteří muslimové nechtějí nechat ošetřit od doktorek. Pokud se jím nevyhoví, je z toho často problém.

Za sebe musím říct, že to už mi nepřijde jako integrace, ale zkouška, co ještě sneseme. No a navíc, když to někde bouchne, odpověď politiků je vždy stejná. Prý je islám spíše mírumilovný a běžní muslimové s tím nemají co dělat. Načež vyjde zpráva od tajných služeb, že mezi běženci jsou i teroristé, skrývající se především v komunitách mezi normálními muslimy a chystají útoky.

Je islám opravdu tak umírněný? Zní to jako fráze, která nás má uklidnit, ale když se nad tím zamyslíte, těžko se tomu věří. Hodně lidí tomu už dnes nevěří. A čím víc tomu nevěří, tím víc se levicoví politici zlobí a straší. Přesně ti politici, kteří způsobili nárůst pravice a kteří se teď diví, jak je to možné. Ale když se jich zeptáte nahlas, proč máme po tom všem věřit v migraci, rovnou vás všichni zadupou, abyste zmlkli a nerejpali do toho.

Dnes je v EU křesťanství spíše osobní záležitostí, touhou se zastavit a rozvíjet duchovní hodnoty a najít bezpečí, útěchu, toleranci a pochopení. Počet křesťanů ve společnosti klesá. Zato islám jede na plný plyn. Co je tedy na tom náboženství jinak, že jsou jeho přívrženci tak hromadně nadšení 1400 let starým životem Mohameda a jeho posvátným chováním. Proč i dnes touží dobýt islámem celý svět? A co právo šaría? Právo je snad něco jiného než náboženství, ne? Proč Saudové, Íráncí nebo třeba sám velký Erdogan chtějí na Alláha myslet i v ústavě? Není to náhodou proto, že je islám třeba výhodná politická ideologie skrytá v náboženství? Náboženství, které dává návod na celý život, manuál o nadřazenosti muslimů a vysvětlení, jak jej správně šířit. Vypadá to, že v islámu se nediskutuje, pravidla platí bez diskuze už přes tisíc let. A není náhodou právo šaría neoddělitelná část islámu, tudíž je integrace od podstaty nemožná, protože islám má svá pravidla a naše neuznává? Kdo z nás opravdu ví, co je Islám?

A tak bych rád požádal politiky o jedno.

Můžou ti moudří z EU nastudovat toto náboženství komplexně? Tedy jak Korán z Mekky, tak Mediny a samozřejmě Sunnu (Hadísy a Síra) a zkusit zjistit, jestli ono tam není náhodou moc politiky a mocenské ideologie?

Mohou zhodnotit bezpečnostní, právní, demografické a ekonomické následky islámu pro EU? Odpovědět na zcela logické otázky, jak se muslimové integrují? Proč nás někteří jejich radikální stoupenci nenávidí tak, že se odpalují na koncertech a zabíjejí desítky lidí? Proč se často radikalizují evropští muslimové z druhé a třetí generace, z čeho zde žijí? Proč řešíme minimálně na mediální úrovni pseudo růst populace otevřenou pozvánkou? A proč to děláme v době, kdy je celý islámský svět rozvrácený a neustále nám vyhrožují od Turecka až po Irán?

Můžou prosím EU experti zajistit průzkumy o reálném stavu kázání v mešitách, imámech, názorech muslimů na ISIS, teroristické útoky, práva žen, šaríi a její šíření? Názor na Židy, homosexuály, kompatibilitu hodnot s demokracií, vztah k nám nevěřícím, pracovnímu uplatnění a vztah k hostitelským státům, kde žijí? A jak se vlastně zachovají, když se někde stane jejich komunita většinou? Budou demokraté?

Říct, kde nás islám už omezuje na svobodě? Svoboda vyznání je fajn, ale dokud neznamená nastolení práva šaría a omezení svobody Evropanů. Proč islám nesmíme na EU politické úrovni podrobit kritické analýze. Proč to nejde bez označení xenofob a rasista?

Objasnit historii islámu, formy jeho šíření a jeho pravou tvář? Křesťanství revizí a vývojem prošlo, nevidím důvod, proč by se islám neměl zodpovídat se za své činy. Chápu, proč to nechtějí muslimové, ale to neznamená, že to nemůžeme chtít my. Ověřme tezi o umírněnosti islámu!

Neměli by politické špičky zmapovat ghetta, otevřeně mluvit o situaci uvnitř a zajistit bezpečnost původních obyvatel Evropy? Ukončit skrývání radikálů uvnitř těchto ztracených území a řešit co s tím? Tvrdě postihovat radikalizaci muslimů a jakékoliv projevy sympatií s terorem páchaným, jak ISIS, tak teroristy přímo v EU?

A můžou nám po pravdě říct politické elity k čemu dospěly a co budou dělat? A hlavně co budeme dělat my všichni za pár desítek let? A co bude dělat náš sociální systém?

Na to, že je islám tak mírumilovný, je o něm až moc slyšet a je až moc cítit jeho touha zasahovat do života Evropanů. Stačí se trochu podívat, čeho se někteří muslimové domáhají v západoevropských městech, trochu se projít a promluvit s pár lidmi...

Jdu si o islámu něco přečíst radši sám, začnu s knížkami Billa Warnera, který se jej pokouší přiblížit nám Evropanům, kteří o islámu nic moc nevíme. Snad ještě není pozdě.

Autor: František Soukup | čtvrtek 26.5.2016 9:23 | karma článku: 43.92 | přečteno: 5040x

Další články blogera

František Soukup

Kam kráčíš Evropo?

Není den, kdy by média neiformovala o uprchlické krizi, bombových útocích muslimů, znásilnění muslimskými chlapci, islámské nesnášenlivosti vůči židům. A co na to selský rozum?

21.4.2016 v 18:01 | Karma článku: 40.31 | Přečteno: 1728 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Adam Mikulášek

Oproti „sluníčkářství“ je i komunizmus docela "rozumný nápad"

Nepíšu tento článek jako obhajobu komunizmu, ale chci tím poukázat na naprostou naivitu a nesmyslnost „sluníčkářské“ ideologie, která hlásá jakousi „nezištnou lásku a solidaritu“ ve stylu buddhistických mnichů

19.10.2017 v 19:41 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Jan Dvořák

Zastavte Babiše!

Superzdroj poskytl nahrávku, která dokládá, že s vědomím nejvyšších kruhů se chystá hanebná akce, která má Andreji Babišovi zavřít ústa, aby v dnešních tv debatách nemohl excelentně porazit na hlavu lídra Zaorálka a volby vyhrát.

19.10.2017 v 17:54 | Karma článku: 13.58 | Přečteno: 672 | Diskuse

Jan Ziegler

Komunisté brutálně zadlužili zemi a zničili životní prostředí

Není větší lži než tvrzení soudruhů z KSČM, kteří tvrdí, že naše země za nich žila bez dluhů. Škody, které způsobil předlistopadový režim na životním prostředí, dosáhly sta miliard korun a zůstal i obrovský vnitřní dluh.

19.10.2017 v 17:40 | Karma článku: 22.81 | Přečteno: 791 | Diskuse

Adam Mikulášek

Nevěřte „vtipálkům“ tvrdícím, že lze volit několik stran najednou!

I já jsem se na Facebooku s podobnými dezinformacemi setkal. Napřed jsem měl za to, že jde o neznalost, ale ukázalo se, že je to cílené matení zjm. vlasteneckých voličů.

19.10.2017 v 16:32 | Karma článku: 12.23 | Přečteno: 245 | Diskuse

Lubomír Stejskal

Fraška v Petrohradu

Není nad to, když se autoritářské, totalitní či jiné režimy s viditelným deficitem demokracie snaží mistrovat demokracie skutečné, z nichž by si mohli vzít příklad.

19.10.2017 v 15:55 | Karma článku: 22.63 | Přečteno: 460 | Diskuse
Počet článků 2 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3384

Hudební skladatel, textař a zakladatel skupiny Nightwork. Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.